I přesto, že neinvazivní prenatální testování dává velmi přesné výsledky, stále je považováno za screeningovou metodu a prozatím tento typ testování plně nenahrazuje invazivní diagnostické metody jako odběr choriových klků (CVS) a odběr plodové vody (amniocentéza).

Při pozitivním výsledku je nutno provést invazivní výkon a potvrdit výsledek získaný prostřednictvím NIPT..

Při negativním výsledku existuje malá (i když velmi nízká) pravděpodobnost, že plod přesto bude nejčastější vadou chromozómů postižen. Hrozí to především při abnormálních nálezech při ultrazvukovém vyšetření plodu nebo v případě nízkého obsahu DNA plodu ve vzorku krve matky tzv. fetální frakce DNA.

Test MaterniT21 Plus v reálném nasazení ...

Přinášíme Vám krátký rozhovor s nastávající maminkou, která se rozhodla podstoupit test MaterniT21 PLUS. Paní Kubištová (31 let) pracuje jako bioanalytik v jedné nejmenované klinické laboratoři a čeká své 1. dítě.Paní Kubištová, jak se dnes máte? Jak se těšíte na miminko? Co Vás vedlo k tomu, přijet do Zlína do Centra PREDIKO na test MaterniT21 PLUS?
„Děkuji za optání. Dnes se mám velmi dobře. Na miminko se moc těšíme. Dítě jsme si přáli a jsme šťastní, že díky testu víme, že je v pořádku. Pro miminko chceme to nejlepší. Aby mělo zdravý, šťastný, kvalitní a plnohodnotný život. Chtěli jsme jasnou a včasnou odpověď ohledně genetických vad. Vaše centrum nás v tomto ohledu oslovilo.“

Kde jste se o testu MaterniT21 PLUS dozvěděla?
„O testu jsem se dozvělěla z internetových stránek www.neinvazivnitestovani.cz

Proč jste si vybrala právě test MaterniT21 PLUS?
„ Poté, co jsme se rozhodli, že podstoupíme genetické vyšetření, MaterniT21 test byla jasná volba pro jeho širokou škálu vyšetření.“

Za jak dlouho Vám přišly výsledky testu?
„Za týden“

Jak hodnotíte návštěvu Centra PREDIKO?
„Návštěvu hodnotím velmi pozitivně. Chtěla bych poděkovat personálu za laskavost a ochotu. Díky nim jsem se v centru cítila skvěle a opadly ze mě jakékoli obavy a stres.“

Doporučila byste test dalším nastávajícím maminkám?
„Určitě. Díky tomuto komplexnímu testu víme, že je miminko z této stránky v pořádku.“


MaterniT GENOME

MaterniT GENOME

Neinvazivní prenatální test MaterniT™ GENOME od společnosti Sequenom je určen pro všechny těhotné ženy, které chtějí znát maximum informací o svém miminku. Jako první na světě Vám nabízíme tuto možnost péče o těhotnou ženu již od 10. týdne těhotenství. Test MaterniT™ GENOME využívá nejmodernější technologie a ze všech dostupných neinvazivních testů nabízí nejširší spektrum vyšetření. Test je vhodný pro jednočetná těhotenství.

Dostupnost výsledku: do 5 dnů od doručení vzorků krve do USA
Cena testu: 29.900 Kč

Další informace »

MaterniT21 Plus

MaterniT21Plus

Špičkový neinvazivní prenatální test americké společnosti Sequenom nabízející široký záběr testování základních trizomií a dalších genetických onemocnění. Test lze úspěšně použít i u vícečetných těhotenství.

Dostupnost výsledku: do 5 dnů od doručení vzorků krve do USA
Neprokazatelný výsledek: < 1.5 %
Cena testu: 25.500 Kč

Další informace »

VisibiliT

VisibiliT

Test společnosti Sequenom, která jej vyvinula jako jednodušší alternativu špičkového testu MaterniT21 PLUS. Test pokrývá veškeré požadavky neinvazivního testování a největší devizou testu je jeho cenová dostupnost a záruka provádějící laboratoře v USA.

Dostupnost výsledku: do 5 dnů od doručení vzorků krve do USA
Neprokazatelný výsledek: < 1.5 %
Cena testu: 15.500 Kč

Další informace »

Harmony Test

Harmony Prenatal Test

Prenatální neinvazivní test americké společnosti Ariosa, zahrnující nejběžnější trizomie plodu (Downův syndrom, Edwardsův syndrom, Pataův syndrom a vady vázané na pohlavní chromozómy X a Y).

Dostupnost výsledku: do 7 dnů
od doručení vzorků krve do USA

Neprokazatelný výsledek: < 4 %
Cena testu: 14.900 Kč

Další informace »

PRENASCAN

PRENASCAN

Prenatální test PRENASCAN pocházející z čínských laboratoří BGI.

Dostupnost výsledku: do 2 - 3 týdnů od odběr vzorku krve
Neprokazatelný výsledek: v jednotkách procent
Cena testu: 12.500 Kč

Další informace »